Подробнее на сайте: http://joomspider.com
http://leadnews.ru http://health-treatment.ruhttp://choose-house.ruhttp://maintain-health.ru http://my-immobility.ruGo to top of page http://repair-dwelling.ru
http://kupil-jilie.ruhttp://body-treatment.ru http://dohodok.ruhttp://java-code.ru http://grand-finance.ruhttp://buy-immobility.ru http://tryjoomla.nethttp://my-houseroom.ru

Haberler 5407

Ocak 29 2019 0
Makedonya ve Türkiye arasındaki ilişkliler yıllardır her iki ülke insanı tarafından dikkatle izlenmiş ve her iki ülkenin insanları bu ilişkileri daha üst seviyeye çıkarmak için çaba sarfetmiştir. Dün Makedonya hükümeti tarafından gereken şartları yerine getirmemesi durumunda bile "Zaman Gazetesi" nin desteklenmesi yönünde sunulan 14.000 euroluk yardım, iki ülke arasında mevcut ilişkileri derinden yaralamıştır.

Bu "Yazılı Basının Subvansiyon" yasa teklifi bütçe görüşmeleri döneminde meclise Ekim ayında ulaşmış fakat milletvekilleri tarafından yoğun eleştiriye maruz kalmıştır. TDP olarak bu yasa teklifini bizler de kabullenmeyip yasaya destek vermedik ancak yine de meclisten geçmeyi başaran bu yasa daha sonra yürürlüğe girmiştir.

Bunun sonucu Makedonya hükümeti dün almış olduğu karar doğrultusunda 14.000 euro değerinde ki yapmış olduğu yardım sonucu "Zaman Gazetesi" ni ayakta tutmaya çalışarak her iki ülkenin ilişkilerine gölge düşürmüştür. Bu doğrultuda hükümetin almış olduğu bu yanlış kararın bir an önce düzeltmesini temenni eder, bu kararı kınadığımızı belirtir, Makedonya ve Türkiye ilişkilerinin değerinin 14.000 euro olmadığını hükümete hatırlatmak ise boynumuzun borcu olduğunu belirtmek isterim.

Saygılarımla

Dr.Yusuf Hasani

TDP Milletvekili
Temmuz 13 2018 0
14 Temmuz, Cumartesi akşamı Üsküp Çifte Hamam’da Türk Demokratik Partisi Gençlik Kolları ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Makedonya’ya Yansıması’ konulu fotoğraf sergisi ve anma programını düzenliyor.

Yapılan açıklamaya göre :

''Bizler Makedonya’daki Türk gençliğini temsilen milli iradeye karşı haince planlar yapanları her zaman kınadık ve kınayacağız. Darbe girişiminin yapıldığı geceden itibaren büyüklerimizle birlikte Anavatanımıza destek olmak amacıyla sokaklardaydık. Biz yarın ne olur acaba hesapları yapanlardan hiçbir zaman olmadık. Kayıtsız ve şartsız milli iradeyi destekledik. Evet, gençler olarak biz bu hain girişimi unutmadık ve unutmayacağız. Zaten 2 yıldır da düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerde bunu görebilirsiniz.

Örneğin darbe girşimden 1 yıl sonra Gençlik Kolları olarak Köprülü’de duygu dolu çok samimi bir 15 Temmuz etkinliğine imza attık. Bunun akabinde geçen yıl da 15 Temmuz’da düzenlenen anma törenlerinde gençlerimizle birlikte anavatanımız Türkiye Cumhiriyeti’ne olan bağlılık ve sadakatimizi gösterdik. Başta GK başkanımız Sait Aleivi ve Genel Başkanımız Beycan İlyas da bizleri bu konularda her zaman destekleyip yönlendirdiler. İşte yarın akşam saat 19:00 da düzenleyeceğimiz program da bunun bir kanıtı aslında.

Buradan sizin aracılığınızla tüm milletimizi programımıza davet etmek istiyorum. Programımızda 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz minnetle ve duayla anılacak. Bunun yanısıra 15 Temmuz hakkında yazı okunacak ve konuşmalar yapılacak. Bunun dışında da hem Türkiye hem de Makedonya dan 15 Temmuz konulu fotoğraflarla katılımcılara 15 Temmuz’u hatırlatmayı hedefliyoruz.''

TDP Gençlik Kolları

Basın Dairesi
Temmuz 09 2018 0
TDP Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas, T.C Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak bulunduğu Ankara'dan tebrik mesajı yayınladı.

''Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğanın göreve başlama törenindeyiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin anavatanımıza , milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diler, kardeşliğimizin, milli birlik ve beraberliğimizin, istiklâl ve istikbâlimizin yeniden inşâ ve ihyâsı ile daha da güçlenmesine başlangıç teşkil etmesini temenni ederim.''

Dr. Beycan İlyas

TDP Genel Başkanı
Temmuz 07 2018 0
TDP Genel Başkanı Dr.Beycan İlyas, Türkiye Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak 9 Temmuz Pazartesi günü Ankaraya davet edildi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 24 Haziran seçimindeki Cumhurbaşkanı Seçimi’ni kazanan Sn.Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de 9 Temmuz Pazartesi günü Makedonya saatiyle 15:00 de yemin edecek. Yeminin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş töreni düzenlenecek.
Haziran 28 2018 0
Türklerin seçim gecesi attığı zafer turları Hollandalı bazı sosyal medya kullanıcılarını hem şaşırttı hem de rahatsız etti. Hükümet ise kutlamalara müdahale hazırlığı yapıyor.

Hollanda Türklerin seçim sevincini kaldıramadı

24 Haziran gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin zaferiyle sonuçlanan seçimler, Türkiye'de olduğu gibi Avrupa'nın pek çok ülkesinde de sevinçle karşılandı. Bu kutlamaların en coşkulu yaşandığı şehirlerden biri de Hollanda'nın Rotterdam şehri oldu.

Seçim sonuçlarının ardından şehirde araçlarıyla zafer turu atan gurbetçilerin kutlamaları, güvenliği tehdit eden hiçbir unsur olmadığı halde bazı sosyal medya kullanıcıları ve koalisyon hükümetini rahatsız etti. Hollanda merkezli De Telegraaf gazetesi, Türklerin kutlamalarının "mantıklı ya da gülünç" olup olmadığına dair bir anket yayınladı. Durumu gülünç bulanların yanı sıra, bazı kullanıcılar kutlamalara destek mesajı vererek, bunun özgürlüğün bir parçası olduğunu söyledi

. "Dış politikaya müdahale" mesajı

Hollanda hükümetinde koalisyon ortaklarından biri olan Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) Başkanı Vincent Karremans, De Telegraaf gazetesinin kutlama haberini kullanarak, "Hepimiz Rotterdam toplumunda gerginliğe yol açacak dış politikaya müdahale ediyoruz" mesajı verdi.

"Türkiye engellenecek" iddiası

Gazete Habertürk'te yer alan haberde ise, Türklerin seçim gecesi sokaklarda zafer turu atmasından rahatsızlık duyan yeni koalisyonun, ortaklık anlaşmasına "kamu düzenini bozabilecek" seçimlerin Rotterdam’da yapılmasına izin verilmemesini öngören bir madde eklediği iddia edildi.

Kaynak: TRT Haber
Haziran 28 2018 0
M.C. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı ve TDP Genel Başkan Yardımcısı Gönül Bayraktar, Makedonya Cumhuriyeti Başbakanlık Müşaviri ve TDP Üsküp Şube Başkanı Adem Bayram ile Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve TDP Gençlik Kolları Başkanı Sait Aleivi'den oluşan TDP heyeti, Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Petre Şilegov ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıda, önümüzdeki dönemde Üsküp halkına yönelik yapılabilecek proje çalışmaları ile belediye hizmetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, Üsküp Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanı Lyubitsa Yançeva da hazır bulundu.
Haziran 28 2018 0
AB Komşuluk İlişkileri ve Genişlemeden Sorumlu Komisrei Johannes Hahn, Telma Televizyonuna Makedonya’daki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Hahn, yaptığı açıklamada alınan kararla Makedonya’nın müzakerelere başlayacağını fakat bir yıl içinde ülkenin reformlar yapması gerektiğini ifade etti. Fransa’nın genişlemeye karşı tavır sergilediği konusuna da değinen AB Komiseri, AB üyelerinin çoğunluğu Makedonya ile müzakerelere başlanmasından memnun olduklarını ifade etti. Müzakerelere başlanması için önemli şartlardan biri olan isim anlaşmasının uygulanması konusunda ise Hahn, Mkaedonya’da gerçekleşecek referandumun başarılı geçeceğine inandığını kaydetti.

Kaynak:yenibalkan
Haziran 28 2018 0
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis çalışmalarını ve yeni dönemi masaya yatırdılar.

"Cumhur ittifakı" sandıkta ipi göğüsledi. Ve seçimin ardından Cumhur ittifakı'nın ilk zirvesi Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı.

Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Görüşmeye Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Zirve yaklaşık 40 dakika sürdü. Bahçeli, seçim zaferinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti.

Yeni sistemin yol haritası masadaydı Masada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yol haritası vardı. Aynı zamanda Meclis çalışmaları ve yeni dönemde ele alındı. Görüşmeye Başbakan Binali Yıldırım, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Ali İhsan Yavuz ile MHP Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın, Celal Adan ve Mustafa Kalaycı da katıldı.

Kaynak: TRT Haber
Haziran 28 2018 0
Makedonya Başbakanı Zoran Zaev Brüksel’e gerçekleştireceği iki günlük resmi ziyaret kapsamında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve AB Komşuluk İlişkileri ve Genişlemeden Sorumlu Komisrei Johannmes Hahn ile görüşecek.

Makedonya Başbakanı Zoran Zaev Brüksel’e gerçekleştireceği iki günlük resmi ziyaret kapsamında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve AB Komşuluk İlişkileri ve Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn ile görüşecek.

Brüksel ziyareti kapsamında Zaev’e Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, AB’den Sorumlu Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani ve Dışişleri Bakanı Nikola Dimitov da eşlik ediyor. Makedonya hükümet heyeti Brüksel’de gerçekleşecek olan Crans Montana forumuna da katılacak. Bunun yanı sıra Zaev ve beraberindekiler Avrupa Sosyalistleri Partisi’nin toplantısına da katılacak.

Kaynak: yenibalkan
Haziran 27 2018 0
Avrupa Birliği, aday ülkeler Makedonya ve Arnavutluk'la katılım müzakerelerine 2019 Haziran'da başlama kararı aldığını duyurdu.

Lüksemburg'ta toplanan Avrupa Birliği, (AB) Genel İşler Konseyi, aralarında Türkiye, Makedonya ve Arnavutluk'un da bulunduğu altı ülkenin AB'ye üyelik sürecindeki ilerleme durumunu değerlendiren bir sonuç bildirgesi yayımladı.

Bildirgede, AB'nin genişleme sürecine ve Batı Balkanların "Avrupa perspektifine" ilişkin kararlılığının sürdüğü vurgulandı. AB Konseyi'nin Makedonya ve Arnavutluk'un kaydettiği ilerlemeden memnun olduğu belirtilen bildirgede, "Konsey, Makedonya ve Arnavutluk'la Haziran 2019'da katılım müzakerelerine başlama kararı almıştır." ifadesi yer aldı. AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, nisan ayında Arnavutluk ve Makedonya ile katılım müzakerelerinin başlatılması için AB Konseyi'ne tavsiye kararında bulunmuştu. Makedonya ve Yunanistan arasındaki isim sorunu nedeniyle Makedonya'nın AB ile katılım müzakerelerinin başlatılması Yunanistan tarafından veto ediliyordu. İki ülkenin bir anlaşmaya vararak isim sorununu çözmesi, Makedonya'nın AB ile katılım müzakerelerine başlamasına yönelik engeli ortadan kaldırmış oldu.

Kaynak: AA
Haziran 25 2018 0
Türk Demokratik Partisi, Türkiye’de seçimlerden zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tebrik mesajı gönderdi.

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas imzasıyla gönderilen tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi:

“24 Haziran 2018 seçim sonuçlarının başta Anavatanımız olmak üzere, tüm Türk ve İslam dünyasına hayırlı, uğurlu olmasını temenni eder, göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı başta sizleri ve tüm Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatını tebrik ederiz.

Seçim sonuçlarının Anavatanımızın hem ekonomi hemde siyasi anlamda güçlü ve küresel bir aktör olarak ivmesini yükseltmesine ve uluslararası alanda söz sahibi ülkelerden biri olmasına yol açacağı aşikardır.

Makedonya Türk’leri olarak bu mutluluğu ve başarıyı sizlerle paylaşmak bizler için büyük bir mutluluk ve gururdur.

2023 hedeflerini gerçekleştirme yolunda Allah yar ve yardımcınız olsun.

Ömrünüz uzun, sağlığınız daim olsun.
Sayfa 1 / 492

Facebook

Twitter