Подробнее на сайте: http://tryjoomla.net http://my-houseroom.ru http://kupil-jilie.ruhttp://leadnews.ruhttp://grand-finance.ruhttp://repair-dwelling.ruhttp://dohodok.ru
http://my-immobility.ru http://choose-house.ruhttp://health-treatment.ruhttp://buy-immobility.ruhttp://java-code.ru http://body-treatment.ruhttp://joomspider.comhttp://maintain-health.ru

Bulgaristan 286

Ocak 25 2018 0

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’la telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, ikili ilişkiler ve Türkiye- Avrupa Birliği ilişkileri ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bulgaristan Başbakanı Borisov’un ikili konulara

Ocak 25 2018 0

Asıl adı “Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olan İstanbul Sözleşmesi’nin Meclis tarafından onaylanmasına yönelik yasal süreç durduruldu.

Parlamento Gençlik

Ocak 24 2018 0

Bulgaristan’da eski istihbarat başkanı Kirço Kirov, zimmetine para geçirdiği suçlamasıyla 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Başsavcısı Sözcüsü Rumyana Arnaudova, basına yaptığı açıklamada, istihbarat birimi NRS’nin bütçesinden 2,5 milyon avroyu zimmetine

Ocak 22 2018 0

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Çekya Başbakanı Andrey Babiş, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki sığınmacı anlaşmasının sürdürülmesine destek verdi.

Bulgaristan’a bir günlük çalışma ziyareti gerçekleştiren Babiş, Borisov ile ikili görüşmelerin ardından düzenledikleri ortak

Ocak 22 2018 0

Ünlü Fransız oyun yazarı Moliere’nin tiyatro klasiklerinden olan “Hastalık Hastası” oyununu 23 Ocak’ta kendine özgü yorumuyla İzmir’de sahneleyecek olan Bulgar yönetmen Vladlen Alexandrov, Türk tiyatrosunun çok güzel ilerlediğini söyledi.

Daha

Ocak 22 2018 0

Bulgaristan’ın yetiştirdiği en önemli futbolcular arasında yer alan Hristo Stoichkov, kasım ayında vefat eden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun kabrini ziyaret etti.

Stoichkov, Naim Süleymanoğlu’nun Edirnekapı Mezarlığı’ndaki kabrine

Ocak 20 2018 0

Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ve Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odasının (BULTİŞAD) ortaklaşa düzenlediği Bulgar-Türk İş Forumu’na katılım yüksek oldu.

Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ve Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi

Ocak 19 2018 0

Cumhurbaşkanı Rumen Radev, makamında ülkede faaliyet gösteren önde gelen Alman şirketlerinin temsilcileriyle görüştü.

Görüşmede Radev, “Bulgaristan devlet idaresi, Bulgaristan’a yatırımcı çekme ve kalmasına yönelik çalışmalarını iyileştirmelidir” diye görüş açıkladı. Cumhurbaşkanı,

Ocak 18 2018 0

Bulgaristan Millet Meclisi, Bulgaristan Cumhuriyeti ve Makedonya Cumhuriyeti Arasında Dostluk, İyi Komşuluk ve İşbirliği Antlaşması’nı onayladı.

Belge, milletvekilleri tarafından ilk ve ikinci okumada oybirliği ile onaylandı. 1 Ağustos 2017 tarihinde

Ocak 18 2018 0

Avrupa Birliği (AB) İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından yapılan 2017’de AB’de İnternet kullanıcılarının tutumları üzerine araştırmadan elde edilen sonuçlara göre Bulgaristan’da internet kullananların dörtte birinden fazlası, internet üzerinden alışveriş yapıyor. 

Güncel

Haziran 29 2017 0

Bulgaristan’da yeni 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının başında birinci sınıfa gidecek 46 bin çocuğun ailesine 250 leva yardım ödenecek.

Hükümet, çocukları birinci sınıfa gidecek olan geliri düşük ailelere bir kereye

Sayfa 1 / 26

Facebook

Twitter